1926 yılında kurulan Lufthansa havayolları, yolcu hacmi açısından dünyanın en büyük beşinci havayolu şirketi olup yılda 70 milyon yolcuyla uçuyor. Birleşik Krallık ve ötesindeki aktarma şehirleri Boston, Chicago, Denver, Houston, Los Angeles, Miami, New York ve Seattle’dır.

Lufthansa, Almanya temelli, uçuşlarını ana merkezleri Berlin, Düseldorf, Frankfurt, Hamburg, Münih ve Stutgart’tan gerçekleştiren bir havayolu şirketidir. Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden olan Lufthansa Almanya bayrağını taşımaktadır. Aynı zamanda Lufthansa toplamda taşıdığı yolcu sayısı itibarı ile dünyanın beşinci en büyük havayolu şirketidir. 90’dan fazla ülkede birçok noktaya tarifeli uçuşlar sunmaktadır.

1926 yılında Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft ismi ile kurulmuş, 1933 senesinden bu yana Lufthansa ismi ile faaliyet göstermektedir. Lufthansa Star Alliance’ın kurucu üyelerindendir. Avusturya Havayolları, Swiss İnternational Air Lines vb. şirketler kendisinin yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedirler.

Tüm Lufthansa filosunu 250’den fazla Airbus ve Boeing uçağı oluşturuyor. Bu uçakların en büyük payı Airbus A320 oluşturur. Havayolu şirketi, dünya çapında 200’den fazla destinasyona uçar, en popüler destinasyonlar Londra, Barselona ve Düsseldorf’dur.

1997’de kurulan Star Alliance’ın kurucu üyelerinden biri olan Lufthansa, Eurowings ve Austrian Airlines dahil olmak üzere birçok yan kuruluşa sahiptir. Lufthansa, Almanya’nın en büyük havayolu şirketidir, ancak yan kuruluşlar dahil olduğunda, Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi haline gelir.

Online check-in, Lufthansa uçuşlarında mevcuttur. Uçuşa 23 saat kala online check-in yapabilirsiniz. Online check-in, uçuşa bağlı olarak, kalkıştan 30 dakika kadar önce kapanmaktadır.

Yolcular, bir mobil veya web tarayıcısı vasıtası ile rezervasyon numaralarını kullanarak check-in yapabilirler.

Online olarak check-in yaparken, yolcular uçuş için koltuklarını seçebilirler. ve ekstra bir ücreti yoktur.

Lufthansa’nın online check-in hizmeti tüm yolcular için geçerli değildir, bu nedenle yolcuların uçmadan önce gerekli kontrolleri yapamaları gerekmektedir.

Lufthansa uçuşlarınızda, aldığınız bilet sınıfı bagaj hakkınız konusunda belirleyicidir. Bagaj hakkı, Avrupa ve kıtalararası uçuşlarda farklıdır.

Avrupa uçuşlarında, Ekonomi Klasik ve Ekonomi Flex yolcularına 23 kg ağırlığa kadar 1 parça izin verilir.
Business class yolcularına 32 kg’a kadar 2 parça izin verilir.

Kıtalararası uçuşlarda, Ekonomi yolcularına 23 kg ağırlığa kadar 1 parça izin verilir, Premium Ekonomi yolcularına 23 kg’a kadar 2 parça izin verilir, Business Class yolculara 32 kg’a kadar 2 parça izin verilir ve Birinci sınıf yolcularına 32 kg’a kadar 3 parçaya izin verilir.

Tüm uçuşlar ve sınıflar için, kontrol edilen bagajın maksimum genişliği, uzunluğu ve yüksekliği en fazla 158 cm olmalıdır.

Yolcular ayrıca, ek ücret ödemeden, kontrol edilen bagaj hakkına ek olarak, 1 parça kayak veya snowboard ekipmanı alabilirler. Bu limitlerin herhangi birini aşan bagajlar bir ücrete tabi olacaktır.

El bagajı

Bir Lufthansa uçağında, yolcuların el bagajı hakkı seyahat ettikleri sınıfa bağlıdır. Ekonomi ve Premium Ekonomi sınıfı yolcular için 8 kg’lık tek bir bagaj hakkı verilirken, Business ve First class yolcularına her biri 8 kg’a kadar olan 2 adet bagaj getirme izni verilir.

Bilet sınıfından bağımsız olarak, Lufthansa uçuşunda kabin bagajı için maksimum boyut 55 x 40 x 23 cm’dir. Tüm yolcular ayrıca ücretsiz olarak 30 x 40 x 10 cm’ye kadar daha küçük el bagajı alabilirler. Çocuk ve tekerlekli sandalyeler veya diğer yürüyüş yardımcıları için çocuk arabaları ücretsiz olarak taşınır.

Airbus A319-100
Airbus A320-200
Airbus A321-100
Airbus A321-200
Airbus A330-300
Airbus A340-300
Airbus A340-600
Airbus A380-800
Boeing 737-500
Boeing 747-400
Boeing 737-300
Boeing 747-8I

Havayolu Adı: Lufthansa Havayolları
IATA kodu: LH
Kuruluş: 1926
Genel Müdürlük: Köln, Almanya
Website: lufthansa.com

Mailliste üye ol

En son kampanyaları ve en yeni seyahat ipuçlarını kaçırmamak için abone olun

Bir değerlendirme yazın

Derecelendirmek için tıklayın